• s1
 • s3
 • s4
 • s7

       

      

Liceum Ogólnokształcące im. Batalionów Chłopskich w Adamowie to szkoła o bardzo bogatej tradycji. Uczniowie mają możliwość wyboru rozszerzeń, zaś w pierwszych miesiącach nauki wyjeżdżają na wycieczkę integracyjną. Prężnie rozwijają swoje umiejętności, uczestnicząc w zajęciach przedmiotowych i sportowych. Szkoła jest wyposażona w atrakcyjną bazę sportową z salą fitness. Lekcje odbywają się w nowoczesnych pracowniach z wykorzystaniem technologii komputerowej. Indywidualne podejście do ucznia zapewnia mu bezpieczeństwo i możliwość wszechstronnego rozwoju fizycznego, psychicznego i moralnego. Odpowiednia hierarchizacja wartości pomaga uczniom tej placówki w odnalezieniu własnego miejsca w świecie.

Nauczane języki obce

język angielski, język niemiecki, język rosyjski

Przedmioty rozszerzone

Przedmioty rozszerzone do wyboru po pierwszej klasie:

 1. biologia
 2. geografia
 3. chemia
 4. matematyka
 5. język polski
 6. historia
 7. język obcy
 8. wiedza o społeczeństwie

Uczniowie dokonują wyboru przedmiotów realizowanych w zakresie rozszerzonych przed ukończeniem klasy I, mogą stworzyć swój własny profil przedmiotowy. Rozpoczynając naukę w klasie I uczniowie dokonują wyboru języka wiodącego i języka dodatkowego.

Lista przedmiotów punktowanych

 1. język polski
 2. matematyka
 3. język obcy - najwyższa ocena
 4. wf, a jeżeli brak wf, to geografia

Tylko u NAS:

 • język łaciński
 • języki obce do wyboru
 • zajęcia dla gimnazjalistów

DLACZEGO MY?

 • wyjazd integracyjny w pierwszym roku nauki
 • bezpłatny kurs prawa jazdy dla najlepszych uczniów Liceum Ogólnokształcącego
 • zajęcia w nowoczesnych pracowniach szkolnych
 • prężnie działający Samorząd Uczniowski i Młodzieżowa Rada Gminy
 • rozwijanie swoich pasji w kołach przedmiotowych i sportowych
 • atmosfera sprzyjająca nauce
 • indywidualne podejście nauczycieli do uczniów
 • atrakcyjna baza sportowa z salą fitness
 • dziennik elektroniczny
 • opieka pedagoga, psychologa, doradcy zawodowego
 • dogodna lokalizacja
 • 2-3 osobowe pokoje w internacie
 • zajęcia w małych grupach
JSN Decor template designed by JoomlaShine.com