• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Już po raz trzeci, 11 marca 2016r., w naszej szkole odbył się finał III Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie „Polscy sportowcy na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie idei olimpizmu, upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach polskich olimpijczyków, kształtowanie postaw patriotycznych, wskazywanie autorytetów, kreowanie zachowań prozdrowotnych oraz wskazywanie właściwych form kibicowania.

Konkurs podzielony został na dwa etapy. W pierwszym uczniowie gimnazjów rozwiązywali test pisemny jednokrotnego wyboru. Do drugiego etapu awansowali uczestnicy z pięcioma najlepszymi wynikami w każdej szkole. W etapie II spotkali się najlepsi uczniowie z 8 gimnazjów: Adamowa, Wojcieszkowa, Serokomli, Zakępia, Woli Gułowskiej, Przytoczna, Okrzei  i Huty Dąbrowej. 

 

Finał konkursu miał bardzo uroczystą oprawę. Otworzył go Stanisław Woś – dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, który powitał uczestników i gości honorowych. Rangę wydarzenia podnieśli dostojni goście: Marian Sypniewski - dwukrotny brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie i Barcelonie,  Artur Wierzchowski - brązowy medalista Mistrzostw Europy w Warnie w kick-boxingu, wielokrotny mistrz Mistrzostw Polski w kick-boxingu i karate oraz przedstawiciele władz powiatowych i gminnych: Marzanna Gałach – Zastępca Dyrektora Powiatowego Zespołu Oświatowego w Łukowie, oraz Tadeusz Osiński - inspektor ds. promocji gminy i współpracy z organizacjami pozarządowymi Urzędu Gminy w Adamowie. Imprezę międzyszkolną prowadziła Marta Orzyłowska – przewodnicząca konkursu, a nad prawidłowością rozgrywek czuwało jury w składzie: Jadwiga Osińska - przewodnicząca, Karol Ochnik, Patryk Nowicki i Robert Gruba.

Podczas gali konkursowej odbyła się inauguracja działalności Klubu Olimpijczyka, w czasie której Pan Marian Sypniewski uroczyście wręczył przewodniczącemu klubu Panu Arturowi Wierzchowskiemu flagę olimpijską. Powstanie klubu jest owocem poprzednich edycji konkursu.

W pierwszej części drugiego etapu, po teście pisemnym oraz „dogrywce”, wyłoniono 10-osobową grupę finalistów. Najlepsza dziesiątka gimnazjalistów „rozegrała finał” w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajął Jakub Jaroniec z  Gimnazjum nr 3 w Okrzei, II miejsce Szymon Michalak z Gimnazjum nr 3 w Okrzei, III miejsce Gabriel Rzezak z Publicznego Gimnazjum w Przytocznie. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody: tablet, smartfon, MP3, pendrive’y, power bank, czapeczki olimpijskie, pozostali finaliści: monety, znaczki, magazyny olimpijskie, smycze, długopisy i inne atrakcyjne gadżety. Wszystkim uczestnikom wręczono upominki: publikacje reklamowe, długopisy, breloczki i kartki pamiątkowe. Sponsorami nagród byli: Dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, Starosta Powiatu Łukowskiego, Wójt Gminy Adamów, Pan Marian Sypniewski oraz Stowarzyszenie Absolwentów i  Sympatyków naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości wszyscy wysłuchali ciekawych opowieści z życia naszego dostojnego gościa  pana Mariana Sypniewskiego. Finaliści mieli również możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z zaproszonymi gośćmi i organizatorami.

Gimnazjaliści wraz z opiekunami mogli skosztować pysznych słodkości przygotowanych przez naszych zdolnych kucharzy - uczniów ze szkoły zawodowej, pod kierunkiem Pani Grażyny Ekielskiej i Pani Agnieszki Goławskiej.

Honorowy patronat nad konkursem objęli: Marian Sypniewski - dwukrotny brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Moskwie i Barcelonie,  Artur Wierzchowski - brązowy medalista Mistrzostw Europy w Warnie w kick-boxingu, wielokrotny mistrz Mistrzostw Polski w kick-boxingu i karate, Janusz Kozioł - Starosta Łukowski oraz Sławomir Skwarek - Wójt Gminy Adamów.

Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych. W następnym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie ideą olimpizmu wśród uczniów gimnazjów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com