• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Na nadchodzące Triduum Paschalne i Święta Wielkiej Nocy w Roku Miłosierdzia życzymy wszystkim, aby uwierzyli, że miłość, która ma źródło w Chrystusie Zmartwychwstałym zawsze zwycięża i nigdy nie umiera. Dzieląc się jajkiem, symbolem rodzącego się życia, życzmy dobrych, radosnych i spokojnych świąt. Niech radość świętowania w gronie rodzinnym napełnia nas wiarą, nadzieją i miłością Boga i ludzi. Radosnego Alleluja! 
Takie życzenia przekazała Patrycja w imieniu uczniów klasy III k/f/wz ZSZ, głównych organizatorów tradycyjnego spotkania wielkanocnego w naszej szkole, które miało miejsce 23 marca br.. Spotkaliśmy się, by wspólnie zadumać się nad wielką tajemnicą Męki i Zmartwychwstania Jezusa, Syna Boga oraz wspomnieć Wielką Sobotę z 966 roku.

Uczniowie klasy IIIk/f/wz ZSZ i wspierający ich licealiści wskazali, że miłość niejedno ma imię, ale miłość Chrystusa jest największa, Jego miłość zawsze zwycięża. Ta miłość przyszła przez krzyż, okazała się potężniejsza niż śmierć, a jedyny grób na świecie, grób Chrystusa, jest pusty, bo On choć umarł, to dla nas zmartwychwstał i wciąż żyje. Krzyż Chrystusa wpisał się bardzo szybko w historię świata. Wpisał się też przed 1050 laty w historię naszej Ojczyzny za sprawą Mieszka I i jego żony, czeskiej księżniczki Dobrawy. Książę Mieszko przyjął chrzest zgodnie ze starym chrześcijańskim zwyczajem w Wielką Sobotę 14 kwietnia 966 roku.  Od tego czasu, przez stulecia, krzyż w Polsce był obecny zarówno w dniach chwały jak i tragedii narodowych, o czym przypomniano podczas uroczystości. Do szczególnej refleksji nad życiem i śmiercią, nad radością wielkanocnego świętowania pobudzały okolicznościowe strofy poezji i pieśni, prezentacja multimedialna oraz świąteczny stół. Były też życzenia od Ks. Tomasza, Pana Dyrektora oraz Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, a także dzielenie się symbolicznym „jajkiem wielkanocnym”.  Były również niespodzianki – kolorowe babeczki przygotowane przez grupę naszych kucharzy. Kończąc spotkanie Karolina w imieniu uczniów klasy III kucharsko/fryzjersko/wielozawodowej i wychowawczyni Krystyny Marii Sadło podziękowała wszystkim serdecznie za współprzygotowanie świątecznej uroczystości. 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com