• s1
  • s3
  • s4
  • s7

W dniu 7 kwietnia odbył się w naszej szkole Dzień Otwarty. Odwiedziła nas bardzo duża grupa uczniów pobliskich gimnazjów. Gości przywitała Pani Dyrektor Jadwiga Osińska wraz z uczniami-przewodnikami, którzy będą oprowadzali poszczególne grupy gimnazjalistów. Nasi goście odwiedzali pracownie, gdzie mogli zapoznać się z ofertą szkoły. Na początku odwiedzili pracownię, w której pod nadzorem pana Roberta Gruby uczniowie kl. II prezentowali pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem defibrylatora.

W pracowni fizycznej kolejna grupa uczniów kl. II prezentowała różne doświadczenia, można było zobaczyć m.in. Kolorową pianę, czyli pastę słoniową, Znikający statek, Zaczarowaną szklankę, Lokomotywę oraz Prawo Bernoulliego na trzy sposoby. Kolejnym punktem była pracownia biologiczna a tam również doświadczenia. Uczniowie wykrywali związki chemiczne u roślin, w tym wykrywanie skrobi i glukozy oraz badali aktywność enzymu katalazy i zjawiska plazmolizy. Następnie uczniowie udali się na poczęstunek przygotowany przez grupę kucharzy. Mogli spróbować ciepłych pierożków, jak również pysznych słodkości. Po poczęstunku był czas na muzykę. Mini – koncert przygotowany został przez szkolny zespół muzyczny. Wypoczęci i nasyceni gimnazjaliści zostali zaproszeni do nowej sali fitness, gdzie Pan Artur Wierzchowski wraz z uczniami naszej szkoły zaprezentował pokaz samoobrony i ćwiczeń ogólnorozwojowych związanych ze sztukami walki. Na koniec zwiedzanie internatu oraz pracowni fryzjerskiej, w której gimnazjaliści zostali dłużej, ponieważ skorzystali z usług naszych fryzjerek.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com