• s1
  • s3
  • s4
  • s7

17 kwietnia br. w Zakępiu miała miejsce uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej pamięci mieszkańców Zakępia pomordowanych przez Niemców w Józefowie Dużym 14 kwietnia 1940 r. W tych uroczystościach uczestniczyła delegacja naszej szkoły: Pani Wicedyrektor Jadwiga Osińska, Pan Robert Gruba oraz Poczet Sztandarowy w składzie: chorąży - Darek Alikowski (Ia) i Radek Piszcz (IIa), przyboczne – Ewelina Araźna (Ia), Anna Józwik (Ia), Klaudia Filipiak (Ia) i Agata Baran (IIa).

W intencji pomordowanych została odprawiona Msza Święta, po której odsłonięcia pamiątkowej tablicy dokonali m. in. wnukowie kierownika szkoły Pana Józefa Kalinowskiego zamordowanego podczas pacyfikacji wsi. Następnie pod tablicą zostały złożone kwiaty, zapalone znicze i wygłoszone okolicznościowe przemówienia. Na uroczystość licznie przybyli mieszkańcy okolicznych miejscowości, potomkowie pomordowanych, lokalne władze z gminy Adamów i Serokomla. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Adamów. Natomiast cała uroczystość została przygotowana przez Radę Sołecką wspólnie ze Stowarzyszeniem Oświatowym Kaganek w Zakępiu oraz Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com