• s1
  • s3
  • s4
  • s7

18 kwietnia br. w Łukowie odbyły się powiatowe uroczystości obchodów 1050 rocznicy Chrztu Polski, w których udział wzięła delegacja naszej szkoły w składzie: Pani Wicedyrektor Jadwiga Osińska, Pani Krystyna Maria Sadło oraz uczniowie Barbara Alikowska (IIIa), Agata Baran (IIa), Konrad Dębek (IIa), Agata Kłoda (IIIk/f/wz), Radosław Piszcz (IIa) oraz Aleksandra Syta (IIIa), a także Pan Karol Ponikowski – radny powiatu.

Była to uroczysta sesja trzech samorządów: powiatu, miasta i gminy Łuków, którą poprzedziła Msza Święta odprawiona w kościele Podwyższenia Krzyża Świętego w Łukowie pod przewodnictwem Biskupa Kazimierza Gurdy o godzinie 10.00. Podczas sesji, która rozpoczęła się o godzinie 11.00 w auli I LO im. T. Kościuszki, dr Marek Okoń wygłosił referat okolicznościowy. Radni zaś podjęli stosowną uchwałę dotyczącą uczczenia rocznicy Chrztu Polski. Na zakończenie uroczystego spotkania wystąpił Zespół Pieśni i Tańca Ziemi Łukowskiej „Łukowiacy” oraz chór „Lutnia” I LO im. T. Kościuszki w Łukowie. Była to podniosła uroczystość upamiętniająca początki polskiej państwowości w kręgu kultury chrześcijańskiej.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com