• s1
  • s3
  • s4
  • s7

24 kwietnia br. w Kalinowym Dole miała miejsce skromna, ale niezwykle przejmująca uroczystość patriotyczna z udziałem delegacji naszej szkoły w składzie: Ewelina Araźna, Kinga Kalicka, Klaudia Dzięcioł, Angelika Olszewska, Radosław Piszcz, Marcin Młodzikowski oraz Pani Wicedyrektor Jadwiga Osińska i Pani Krystyna Maria Sadło. W tym miejscu w 1939 r. żołnierze 3 Pułku Strzelców Konnych im. Hetmana Polnego Koronnego Stefana Czarnieckiego stoczyli swój ostatni bój podczas wojny obronnej Polski, o których pamiętają mieszkańcy wsi. Historię 3 Pułku podczas Mszy Świętej Polowej przypomniał celebrans. 

W uroczystości wzięli udział przedstawiciel różnych instytucji m.in. Wójt Gminy Adamów Sławomir Skwarek oraz Karol Ponikowski Dyrektor Muzeum Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej, którzy złożyli symboliczne kwiaty i zapalili znicze pod krzyżem upamiętniających poległych żołnierzy. Apel Poległych przeprowadziła Grupa Rekonstrukcji Historycznych 3 Pułku Strzelców Konnych z Bork. Była też prezentacja oporządzenia i umundurowania wojskowego oraz tradycyjny poczęstunek żołnierską grochówką.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com