• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Szkolne obchody Święta Narodowego Trzeciego Maja miały miejsce 27 kwietnia 2016r. Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to ważna data dla każdego Polaka i corocznie jest uroczyście świętowana m.in.na szkolnych akademiach. W tym roku taką akademię przygotowały klasy Ia i IIw. Wspólnie zastanawialiśmy się nad pytaniem: „Komu potrzebna jest historia?” 

 

Prowadzący spotkanie Andżelika Olszewska i Kacper Świetochowski (Ia) oraz Patrycja Pietrzak i Mateusz Zdunek (IIw) przybliżyli historyczne tło majowych wydarzeń sprzed 225 lat. Przypomnieli, jakie zmiany wprowadziła pierwsza w nowożytnej Europie, a druga po amerykańskiej, konstytucja na świecie i jakie znaczenia miała dla późniejszych dziejów naszego narodu. Historyczne rozważania zostały zaakcentowane tekstami poetyckimi i pieśniami patriotycznymi w wykonaniu Klaudii Filipiak, Klaudii Wesołowskiej, Darka Alikowskiego, Karoliny Golian i Dominiki Nowickiej. Przesłanie płynące ze spotkania wypowiedział na zakończenie Kacper: „Historia potrzebna jest nam wszystkim, także tobie. Wsłuchując się w głos przeszłości, uczymy się przecież rozumieć i mądrze kształtować teraźniejszość".

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com