• s1
  • s3
  • s4
  • s7

W 225 rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja w naszym kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny, w której wzięły udział poczty sztandarowe szkół i OSP z Gminy Adamów oraz mieszkańcy Adamowa i okolicy. Naszą szkołę reprezentował Poczet Sztandarowy w składzie: chorąży – Radosław Piszcz i Paweł Facon z kl. IIa oraz przyboczne – Klaudia Filipiak, Kinga Kalicka, Angelika Olszewska i Klaudia Wesołowska z kl. Ia. Po Mszy Świętej, którą celebrował i kazanie wygłosił Ks. Dziekan Janusz Grodek. Przed kościołem głos zabrał Wójt Sławomir Skwarek, nawiązując do rocznicy uchwalenia Konstytucji i jej roli dziejowej. Następnie zostały złożone symboliczne wiązanki kwiatów na miejscowych pomnikach i pod krzyżem z 1938 roku. Gminna uroczystość wpisała się w swoisty sposób w różnorodne formy obchodów w Polsce rocznicy uchwalenia w 1791 roku Konstytucji — pierwszej w ówczesnej Europie.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com