• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Uczniowie klasy IIa LO im. BCh w Adamowie Konrad Dębek i Radosław Piszcz zostali posłami XXII  Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży w Warszawie. Będą wśród 460 posłanek i posłów z całej Polski na sesji plenarnej, która odbędzie się w Sali Posiedzeń Sejmu 1 czerwca, w Międzynarodowy Dzień Dziecka.

Organizatorem XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży jest Kancelaria Sejmu, a współorganizatorem  Ministerstwo Edukacji Narodowej, Ośrodek Rozwoju Edukacji oraz po raz pierwszy w tym roku – Instytut Pamięci Narodowej. Głównym celem Sejmu Dzieci i Młodzieży jest promowanie postaw obywatelskich wśród młodych osób, przybliżenie im zasad funkcjonowania demokracji parlamentarnej, a także zachęcenie do podjęcia działań związanych z bieżącym tematem sesji. Aby zostać posłem należało wykonać zadanie na temat: Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości. Chłopcy w ramach zadania zaproponowali lekcję muzealną: „Ostatnia bitwa kampanii polskiej 1939 r.- Helenów”, podczas której opowiedzieli historię mogiły  żołnierzy w Helenowie, a także o flotylli pińskiej biorącej udział w ostatniej bitwie kampanii wojny obronnej Polski w 1939 roku. Przeprowadzili dyskusję „Jak kultywować i rozpowszechniać wiedzę o miejscach pamięci narodowej”. Następnie całe zadanie opisali, wysunęli wnioski oraz zamieścili film na odpowiedniej platformie i cierpliwie czekali na ocenę, która okazała się pozytywna. Podtrzymali więc tradycję szkoły, której uczniowie wielokrotnie brali udział w Sesjach Sejmu Dzieci i Młodzieży. Konrad i Radek  pracowali pod kierunkiem Pana Karola Ponikowskiego i przy wsparciu Pani Krystyny Marii Sadło. Serdecznie gratulujemy mandatu Posła XXII Sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com