• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Dzień Otwarty z PIP

W Zespole Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie odbył się Dzień Otwarty z PIP pod hasłem „Kultura bezpieczeństwa” zorganizowany przez Państwową Inspekcję Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Lublinie, Zespół Szkól im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie oraz Stowarzyszenie Absolwentów i Sympatyków tej szkoły.  Honorowy patronat objęli Wójt Gminy Adamów i Starosta Łukowski. Koordynatorami spotkania byli: ze strony PIP - starszy radca Mirosław Wyrwisz, ze strony szkoły - wicedyrektor i prezes stowarzyszenia Jadwiga Osińska. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce 20 maja br. i zgromadziło ponad 250 uczestników, w tym licealistów i uczniów szkoły zawodowej oraz gimnazjalistów z Adamowa, Woli Gułowskiej, Zakępia, Wojcieszkowa i Serokomli.

W pierwszej części spotkania uczestnicy wysłuchali pogadanki z zakresu przepisów dotyczących ruchu drogowego przeprowadzonej przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Łukowie. Następnie licealiści z Adamowa Radek Piszcz, Konrad Dębek i Damian Trzmielewski wraz z nauczycielem Robertem Grubą zaprezentowali pokaz pierwszej pomocy z wykorzystaniem fantoma, pozoranta i defibrylatora. Szkoła w Adamowie jako jedna z nielicznych posiada ogólnodostępny defibrylator przeznaczony do wykonania natychmiastowej akcji ratowniczej. Na zakończenie pierwszej części spotkania Katarzyna Fałek-Kurzyna kierownik Sekcji Prewencji i Promocji Okręgowego Inspektoratu Pracy PIP w Lublinie omówiła wybrane zagadnienia z zakresu prawa pracy związane z podjęciem pierwszej pracy.

W drugiej części odbyły się spotkania w grupach tematycznych: budownictwo, rolnictwo, kucharz oraz fryzjer. Inspektorzy i specjaliści PIP przedstawiali uczniom wybrane aspekty przy prowadzeniu robót budowlanych, zagrożenia wypadkowe w indywidualnych gospodarstwach rolnych, wybrane zagadnienie bezpieczeństwa pracy w branży przemysłu spożywczego oraz zagrożenia w małych zakładach fryzjersko-kosmetycznych. W każdej grupie zostały przeprowadzone konkursy pod hasłem „Poznaj swoje prawa w pracy”. Zwycięzcy - Paulina Kachniarz, Agata Turek, Jakub Biaduń, Sylwester Szymanek otrzymali tablety ufundowane przez PIP.

W trzeciej części uczestnicy Dnia Otwartego z PIP zobaczyli profesjonalną symulację akcji ratunkowo-pożarniczej w wykonaniu Ochotniczej Straży Pożarnej w Adamowie.

Ponadto były zorganizowane stoiska promocyjne PIP oraz szkoły, w tym promocja zawodów kucharz i fryzjer. Zabezpieczenie imprezy zapewnił Komisariat Policji w Adamowie

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com