• s1
  • s3
  • s4
  • s7

W Dniu Dziecka w Sejmie RP

1 czerwca br. w Dniu Dziecka w Warszawie już po raz XXII młodzi posłowie spotkali się w Sali Posiedzeń Sejmu RP. Wśród nich byli nasi uczniowie Konrad Dębek i Radosław Piszcz z kl. IIa, którzy otrzymali mandat posła na bieżący rok. Do udziału w tegorocznej Sesji SDiM zaproszono młodzież  zainteresowaną działaniem na rzecz swojej społeczności lokalnej. Tematem przewodnim tegorocznego posiedzenia były Miejsca pamięci – materialne świadectwo wydarzeń szczególnych dla lokalnej i narodowej tożsamości.

W projekcie wzięli udział uczniowie szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych, którzy w czasie siedmiotygodniowej rekrutacji musieli podjąć działania animacyjno-badawcze związane z wybranym miejscem pamięci. Spośród 626 dwuosobowych zespołów komisje oceniające wyłoniły 230 najlepsze - z województwa lubelskiego 28 uczniów, którzy zajęli miejsca w centralnej części Sejmu. Ponadto w obradach udział wzięli m.in. Minister Edukacji Narodowej Anna Zalewska, Marszałek Sejmu Marek Kuchciński, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak, a także, po raz pierwszy, Prezes Instytutu Pamięci Narodowej Łukasz Kamiński i inni. Sejm Dzieci i Młodzieży to pierwszy dziecięco-młodzieżowy parlament w Europie, który obraduje corocznie w Warszawie od 1994 roku. Konrad i Radek to kolejni posłowie z naszej szkoły, z których jesteśmy dumni. Gratulujemy!

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com