• s1
  • s3
  • s4
  • s7

„Przypominanie Sienkiewicza” to kolejny temat konferencji naukowej, która odbyła się 8 czerwca 2016 r. w Lublinie w ramach Ogólnopolskich Spotkań Sienkiewiczowskich. W konferencji uczestniczyła delegacja naszej szkoły: Pan Dyrektor Stanisław Woś, Pani Krystyna Maria Sadło oraz uczniowie – Karolina Wojtaś (Ia), Katarzyna Pietrzak (IIkfw), Konrad Dębek i Damian Trzmielewski (IIa).

Kolejna Sesja Sienkiewiczowska została zorganizowana przez Towarzystwo im. Henryka Sienkiewicza w Lublinie i Pedagogiczną Bibliotekę Wojewódzką im. Komisji Edukacji Narodowej w Lublinie, podczas której referaty wygłosili wybitni znawcy życia i twórczości H. Sienkiewicza m.in. prof. zw. dr hab. Lech Ludorowski, wielokrotnie goszczący w naszej szkole czy prof. dr hab. Zdzisława Mokranowska. Interpretację fragmentów „Krzyżaków” i „Pana Wołodyjowskiego”  przedstawiła aktorka Teatru im. J. Osterwy w Lublinie Anna Świetlicka. Była to kolejna lekcja patriotyzmu wynikająca z twórczości Sienkiewicz, z przesłania, jakie niosą Jego dzieła.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com