• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas odbył się 9 czerwca w Siedlcach. Była to okazja do świętowania 25-lecia istnienia Caritas Diecezji Siedleckiej i 10-lecia funkcjonowania Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie odbyło się w parafii św. Józefa w Siedlcach. Gośćmi specjalnymi spotkania byli: Biskup Pomocniczy diecezji siedleckiej Piotr Sawczuk oraz pierwszy dyrektor Caritas diecezji siedleckiej ks. prałat Julian Jóźwik.


Na zaproszenie siedleckiej Caritas przyjechało ponad 900 osób: wolontariusze, opiekunowie i asystenci Szkolnych Kół Caritas. W spotkaniu nie mogło zabraknąć także wolontariuszy naszego Szkolnego Koła Caritas wraz z opiekunami p. Natalią Woś, Grażyną Sitarską oraz p. Elżbietą Facon. Nasze, koło jako jedno z najstarszych kół w diecezji zaprezentowało swój 10-letni dorobek a „za dobre serce, które pochyla się nad tymi, którzy potrzebują pomocy” otrzymało pamiątkowe podziękowanie i dyplomy.  Spotkanie rozpoczęło się zawiązaniem wspólnoty. Następnie konferencję dla starszych wolontariuszy, którą poprowadził ks. Piotr Tymosiewicz. O godz. 13.00 rozpoczęła się Eucharystia, której przewodniczył Ksiądz Biskup Piotr Sawczuk. Przygotowano też dla wszystkich smaczny poczęstunek. Animatorem spotkanie był ks. Marcin Gochnio – zastępca dyrektora siedleckiej Caritas, opiekun Szkolnych Kół Caritas.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com