• s1
  • s3
  • s4
  • s7

3 września 2016 roku oficjalna delegacja naszej szkoły w składzie: Pan Dyrektor Jarosław Szczepaniak, Opiekun Samorządu Uczniowskiego Pan Andrzej Wiśniewski, uczniowie: Klaudia Filipiak, Karolina Wojtaś, Klaudia Polak, Łukasz Alikowski i Mateusz Baran, uczestniczyła w uroczystościach w Muzeum Henryka Sienkiewicza w Woli Okrzejskie, gdzie miało miejsce już po raz piąty Ogólnopolskie Narodowe Czytanie, tym razem powieści „Quo vadis”.

W uroczystościach wzięli udział przedstawiciele władz centralnych i samorządowych czytając – interpretując wcześniej wybrane fragmenty „Quo vadis”. Gościem specjalnym był aktor Wojciech Malajkat, który znany jest m.in. z roli Rzędziana w filmowej ekranizacji pierwszej części „Trylogii” „Ogniem i Mieczem”. Jego interpretacja fragmentów powieści (męczeństwo chrześcijan) w niejednym słuchaczu wzbudziła wzruszenie. Zapewne wielu podziwiało talent aktora, który po zakończeniu występu chętnie, choć krótko, rozmawiał z uczestnikami rozdając autografy. W klimat starożytnych czasów przenosiła też muzyka – gra na harfie i flecie. Ciekawa była też wystawa „Quo vadis - najsławniejsza powieść polska”, a także pokazy gladiatorów Stowarzyszenia „Hellas et Roma”. Dla odważnych były loty balonem i motolotnią nad rodzinnymi stronami Sienkiewicza. Kilkugodzinne spotkanie na terenie parku przy Muzeum H. Sienkiewicza w Woli Okrzejskiej było świetną okazją do uczczenia przez mieszkańców Ziemi Łukowskiej Roku Henryka Sienkiewicza.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com