• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Uroczysta, wojewódzka inauguracja roku szkolnego 2016/2017 w Roku Henryka Sienkiewicza odbyła się 1 września 2016r. w Woli Okrzejskiej. Uroczystość ta była jednocześnie uczczeniem Roku Henryka Sienkiewicza. Uczestniczyli w niej przedstawiciele naszej szkoły: Iga Jeleń IIIA, Magdalena Sobota IIA, Damian Trzmielewski IIIA, Katarzyna Krawczyk IIA, Klaudia Barszcz IIIA, Radosław Piszcz IIIA, Paulina Sprawka IIA z opiekunem Robertem Grubą.

 

 Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą, którą odprawił ksiądz biskupa Kazimierz Gurda. Podczas homilii ksiądz biskup mówił o Henryku Sienkiewiczu, o potrzebie czytania jego dzieł. Przypominał, jak ważna dla Sienkiewicza była wolność i niepodległość Polski, o którą zabiegał, a której nie przyszło mu doczekać.  W roli gospodarza uroczystości wystąpiła Lubelska Kurator Oświaty Teresa Misiuk, która witała gości i składała życzenia dobrego roku szkolnego uczniom i nauczycielom. Wśród obecnych gości był też Wojewoda Lubelski Przemysław Czarnek, który odczytał list nadesłany przez Prezydenta Andrzeja Dudę. Podczas uroczystości goście, którzy zabierali, głos podkreślali, że oświatę wprawdzie czekają zmiany, ale mają być one dobre i mają przynosić korzyści uczniom. Po części oficjalnej  przyszedł czas na występy uczniów Zespołu Szkół w Woli Okrzejskiej. W przygotowanej przez nich części artystycznej głównym bohaterem był Henryk Sienkiewicz.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com