• s1
  • s3
  • s4
  • s7

17 września br. w 77 rocznicę agresji radzieckiej na Polskę i 19 rocznicę ustawienia Krzyża Katyńskiego na cmentarzu św. Rocha w Łukowie miała miejsce uroczystość patriotyczno-religijna z udziałem wielu pocztów sztandarowych, wśród których był obecny Poczet Sztandarowy i Sztandar naszej szkoły w składzie: chorąży Konrad Dębek i Radosław Piszcz oraz przyboczne Ewelina Araźna, Anna Józwik, Magdalena Ognik i Klaudia Wesołowska oraz Pani Krystyna Maria Sadło.

W intencji poległych i pomordowanych w obronie naszej Ojczyzny została odprawiona Msza Święta, następnie został odczytany okolicznościowy referat oraz wygłoszone stosowne przemówienia. Na zakończenie delegacje władz samorządowych, różnych instytucji i stowarzyszeń oraz szkół złożyły kwiaty i zapaliły znicze pamięci pod Krzyżem Katyńskim, przy którym wartę honorową wystawili łukowscy harcerze. Uroczystość miała podniosły, patriotyczny charakter i była hołdem złożonym wszystkim ofiarom II wojny światowej, a szczególnie tym zamordowanym na Golgocie Wschodu.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com