• s1
  • s3
  • s4
  • s7

23 września br. w naszej szkole miało miejsce spotkanie studentek: Izabeli Nowaczyńskiej, Aleksandry Mamak i Patrycji Piotrowskiej z Uniwersytetu Śląskiego oraz doktora Macieja Mendeckiego, z Koła Naukowego Geofizyków PREM z uczniami klas licealnych.

Młodzi naukowcy opowiadali o swojej pracy badawczej oraz o zadaniach i roli geofizyki we współczesnej nauce, a także o innych ważnych naukach wspomagających badania geofizyczne np. geologia, paleontologia czy archeologia. Uzasadnili swój przyjazd w okolice Łukowa — badali bowiem nowoczesnymi metodami  łukowską Krę Jurajską. Zademonstrowali sprzęt potrzebny do wykonywanych badań oraz ich częściowe wyniki. Była to swoista wyprawa w głąb Ziemi Łukowskiej oraz krótka powtórka lekcji geografii i fizyki, a  dla maturzystów przedsmak studenckich wykładów.

   

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com