• s1
  • s3
  • s4
  • s7

 

Wycieczka do Lublina

28 września br. uczniowie z kl. I ZSZ (głównie z. I fwz) pojechali do Lublina na wycieczkę historyczno-turystyczną. Zwiedzili wprawdzie tylko dziedziniec Zamku Lubelskiego, ale zapoznali się z jego historią zarówno z czasów świetności, jak i tragicznych lat II wojny światowej i czasów stalinowskich w Polsce. Mieli okazję „poszeptać” w zakrystii akustycznej Archikatedry Lubelskiej, obejrzeli przedmioty liturgiczne z kilku stuleci znajdujące się w skarbcu katedralnym oraz zwiedzili podziemia – krypty, w których są pochowani lubelscy dostojnicy kościelni m.in. Arcybiskup Józef Życiński. Był też czas na chwilę modlitwy przed Cudownym Obrazem Matki Bożej Płaczącej. Spacer po Starym Mieście i ulicami Lublina do kina Plaza na film „Smoleńsk” pozwolił na integrację uczniowską. Czas bardzo szybko i bezpiecznie minął pod opieką Pani Krystyny Marii Sadło i Pani Katarzyny Jodełka.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com