• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Apel Poległych w Kalinowym Dole

W sobotni wieczór o godz. 19 odbył się tradycyjny już capsztyk kawaleryjski w Kalinowym Dole- miejscu walki i śmierci ostatnich żołnierzy Kampanii Polskiej Wojny Obronnej 1939 r. Uczestniczył w nim płk. Zbigniew Makowiecki, weteran 3 Pułku Strzelców Konnych, który wyraził radość z obecności dzieci i młodzieży. To oni otrzymali od pułkownika zadanie kultywowania tradycji patriotycznych.

Wśród zgromadzonych była też delegacja młodzieży naszej szkoły wraz z opiekunami na czele z Panem Dyrektorem Jarosławem Szczepaniakiem, Panią Teresą Kwiatkowską i Panem Patrykiem Nowickim. Pośród wielu Pocztów Sztandarowych, był też nasz Sztandar i Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w składzie: chorąży - Radosław Piszcz, Paweł Facon, przyboczne - Ewelina Araźna, Agata Baran, Klaudia Dzięcioł i Klaudia Wesołowska. Organizowane od wielu lat Apele Poległych w Kalinowym Dole są wyrazem hołdu składanego wszystkim żołnierzom, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny w latach wojny i okupacji.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com