• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Taki słowami jeden z celebransów rozpoczął uroczystą Mszę Świętą w Sanktuarium Matki Bożej Patronki Żołnierzy Września w Woli Gułowskiej w 77. rocznicę ostatniej bitwy Kampanii Polskiej Wojny Obronnej 1939 roku. Uczestniczyło w niej dwóch weteranów Samodzielnej Grupy Operacyjnej „Polesie”, tj. pułkownik Zbigniew Makowieckim oraz  pułkownik Bolesław Kowalski.

W uroczystości patriotyczno-religijnej wzięły udział liczne delegacje, rodziny środowisk kleeberczykowskich, a pośród nich Pani Jolanta Parol, wnuczka generała Podhorskiego, która na obchody przybyła z Londynu. Były również liczne Poczty Sztandarowe, wśród których był Sztandar i Poczet z naszej szkoły w składzie: chorąży – Konrad Dębek i Radosław Piszcz, przyboczne – Agata Baran, Ewelina Araźna, Klaudia Filipiak i Kinga Kalicka z opiekunem Panem Robertem Grubą. Mszę Świętą zakończył obrzęd poświęcenia sztandaru 3 Pułku Strzelców Konnych, który nadany został Batalionowi Dowodzenia 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Po nabożeństwie wszyscy w asyście wojska, kawalerii i przy akompaniamencie orkiestry wojskowej wyruszyli na cmentarz w Turzystwie, gdzie odbył się Apel Poległych, zostały złożone wieńce i zapalone znicze pamięci. 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com