• s1
  • s3
  • s4
  • s7

W tym roku szkolnym naukę w pierwszych klasach w Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego rozpoczęło 61 uczniów. Pierwsze kroki w nowej szkole nie zawsze bywają łatwe - nowe miejsce, nowi nauczyciele i koledzy. Aby pokonać te trudności uczniowie Zespołu Szkół w Adamowie wyjechali na obóz integracyjny. Wyjazd został zorganizowany przez szkołę we współpracy z nowym organem prowadzącym Gminą Adamów i Pomnikiem Czynu Bojowego Kleeberczyków w Woli Gułowskiej. Dzięki tej współpracy uczniowie spędzili za darmo tydzień w Ośrodku Jazdy Konnej „Bór” Toporzysko.

Toporzysko to pięknie miejsce położone w Beskidach w pobliżu Rabki i Jordanowa. Ośrodek, pomimo położenia na uboczu cywilizacji, zaoferował mam bardzo dobre warunki pobytu.

Wielką atrakcją były lekcje jazdy konnej. Okazało się, że wśród uczniów znaleźli się prawdziwi pasjonaci  jeździectwa. Mieliśmy również możliwość podpatrzenia, na czym polega praca przy koniach. Uczestniczyliśmy w zajęcia związanych z kulturą i tradycją regionu, w trakcie których młodzież własnoręcznie piekła chleb, robiła masło i sery. Nie mogliśmy nie skorzystać z faktu, że tak niedaleko było do Tatr. Uczniowie uczestniczyli w dwóch wyjazdach. Podczas pierwszego relaksowali się w Aquaparku TERMY BUKOVINA w Bukowinie Tatrzańskiej nabierając sił na cały rok szkolny. Druga wyprawa odbyła się pod Giewont, do Zakopanego.  Ze względu na niesprzyjającą pogodę nie było górskich wędrówek, ale nacieszyliśmy oczy pięknymi widokami i pooddychaliśmy (głęboko) górskim powietrzem Smile

Pobyt w Toporzysku to nie tylko odpoczynek i integracja. Była również nauka. Uczniowie uczestniczyli w lekcjach żywej historii prowadzonych przez nauczycieli-opiekunów i kawalerzystów ze Szwadronu Toporzysko. Miały one na celu przybliżenie postaci generała Kleeberga i SGO Polesie oraz wydarzeń związanych z walkami Kampanii Wrześniowej. Młodzi ludzie dowiedzieli się jak wiele wysiłku kosztowała walka o polską niepodległość. Zdobytą w ten sposób wiedzę wykorzystali pracując nad przewodnikiem „Historia SGO Polesie” oraz tworząc historyczne questy. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem pracowali nad wyznaczonymi zadaniami. Opracowali scenariusze, przygotowywali wskazówki oraz wytyczali trasy. Każdy z przygotowanych przez młodzież questów został poświęcony jednemu konkretnemu tematowi, związanemu z miejscem i epizodem z historii SGO Polesie.

Pobyt w Toporzysku zakończyliśmy ogniskiem i dyskoteką.

Mieliśmy okazję bliżej się poznać i pobyć ze sobą w pięknym, klimatycznym miejscu. Dziękujemy!

    

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com