• s1
  • s3
  • s4
  • s7

wojskowy poniedziałekW dniu 3 października 2016 roku w Zespole Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie miało miejsce niecodzienne wydarzenie...
Nasi uczniowie mieli możliwość spotkania z Batalionem Dowodzenia XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej. Aby zajęcia były ciekawsze, młodzież została podzielona na grupy i każda z nich wsłuchiwała się w odrębne, bardzo fascynujące opowieści zawodowych żołnierzy.


Ogromne zainteresowanie wzbudziły samochody wojskowe, które zagościły na szkolnym placu. Uczniowie mieli okazję poznać sprzęt do rozpoznawania chemicznego, medyczno-sanitarny oraz
łączności. Jedna z grup zdobyła cenne informacje na temat udzielania pierwszej pomocy. Ta umiejętność na pewno przyda się młodym ludziom, zwłaszcza że na ich dodatkowe pytania odpowiadali fachowcy, którzy również na co dzień ratują ludzkie życie. Żołnierze zademonstrowali manewry takie, jak na polu walki, używając broni palnej typu KBAK - Beryl. Chętni uczniowie mogli wziąć broń do ręki, poznać jej budowę.
To wyjątkowe spotkanie zawdzięczamy obchodom 77 rocznicy bitwy pod Kockiem i uroczystościom w Woli Gułowskiej, podczas których Batalion Dowodzenia XV Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej był honorowym gościem.
Spotkanie jest cennym doświadczeniem dla naszej młodzieży. Poznali, że praca żołnierza to misja, wyzwanie, wielka odwaga i poświęcenie. Dla młodego człowieka Giżycka Brygada może być wzorem do naśladowania. O wydarzeniach z naszego regionu nie wolno zapomnieć. Kultywowanie pamięci o poległych za naszą wolność jest naszym obowiązkiem.
Największym zainteresowaniem wśród żołnierzy cieszyła się pracownia praktyczne nauki zawodzie fryzjer. Myślę, że żołnierze goszczący w naszej szkole są najlepiej uczesanymi w Polskiej Armii, choć zawsze był jeden dylemat „z przedziałkiem czy bez”

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com