• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Już po raz drugi w tym roku szkolnym do Toporzyska pojechała kolejna grupa uczniów z naszej szkoły. Tym razem byli to uczniowie klas pierwszych ZSZ, którzy do Ośrodka Jazdy Konnej „Bór” Toporzysko wyjechali 17 października 2016 roku. W drodze do Toporzyska nie można było pominąć królewskiego Krakowa, w którym zwiedziliśmy Katedrę na Wawelu, Krypty oraz dotknęliśmy Dzwonu Zygmunta, a także nie ominęliśmy Smoka Wawelskiego, który zionął na nas ogniem. W Kościele Mariackim podziwialiśmy ołtarz Wita Stwosza, a na rynku Starego Miasta była chwila na krótki spacer.

Następnie pojechaliśmy do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, by, choć odrobinę zadumać się nad życiem (niektórzy czynili to „bliżej nieba” na wieży widokowej). W Toporzysku wielką atrakcją i zapewne przygodą były lekcje jazdy konnej oraz wprawdzie krótka, ale pełna wrażeń praca przy koniach.  Mieliśmy też możliwość poznania dawnej techniki wyrobu sera i masła, a także wypieku „swojskiego” chleba. Oczywiście przysmaki te trafiły na stoły podczas kolacji. Ośrodek położony w pięknej okolicy pozwalał na spacery, bo pogoda i atmosfera w grupie wszystkim sprzyjała. Oprócz jazdy konnej i degustacji regionalnych potraw były „wypady” do Aquaparku w Bukowinie Tatrzańskiej oraz Zakopanego, gdzie zwiedziliśmy kaplicę na Jaszczurówkach i kościół na Krzeptówkach, jak również skocznię narciarską. Był czas na spacer po Krupówkach i na zakupy pamiątek. W Murzasichlu z wielkim zainteresowaniem wysłuchaliśmy opowiadań Bacy, niejednokrotnie okraszonych rubasznym dowcipem góralskim. W przeddzień wyjazdu była dyskoteka, która jeszcze bardziej zintegrowała grupę. Przedłużeniem tej integracji było wspólne słuchanie i czasem nucenie znanych piosenek w autokarze, który w strugach obfitego deszczu zmierzał do naszej szkoły. Po drodze czekała nas jeszcze mila niespodzianka…nieplanowany wcześniej „darmowy” lunch.  Pięciodniowy pobyt w górach był świetnym wypoczynkiem, okazją do poznania siebie i grupy. Pozwolił na poznanie pięknych zakątków naszego kraju, za co wszystkim sponsorom dziękują uczniowie klasy I kucharsko-wielozawodowej i klasy I fryzjersko-wielozawodowej z wychowawcami: Panią Agnieszką Goławską i Panią Krystyną Marią Sadło oraz kierownikiem wycieczki Panem Karolem Ochnikiem. Wszyscy bezpiecznie i stęsknieni za bliskimi 21 października wracali do domu, ale marząc już o kolejnym wyjeździe w zaprzyjaźnione okolice.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com