• s1
  • s3
  • s4
  • s7

„TYSIĄC LAJKÓW”

8 listopada 2016 r. w naszej szkole odbył się spektakl profilaktyczno - edukacyjny pt. „TYSIĄC LAJKÓW”. Dzięki aktorom Teatru Profilaktyczno-Edukacyjnego Moralitet z Krakowa obejrzeliśmy przedstawienie pełne humoru, ale i skłaniające do głębokich przemyśleń: co jest w  życiu najważniejsze. Kult pieniądza, władzy i pięknego wizerunku w dzisiejszych czasach przesłania wartości duchowe, a zaburzone relacje z rówieśnikami i rodziną rzutują na całokształt życia.

Czasy wszechobecnej elektroniki zmieniły świat przemocy i agresji w świat cyberbrzemocy. W poczuciu anonimowości i bezkarności łatwo jest znaleźć przypadkową ofiarę i zniszczyć jej życie. Łatwo jest leczyć się z własnych kompleksów ośmieszając innych. Słowa jednak ranią i przemoc może się nasilić. Dorośli powinni więc reagować na zachowania on-line swoich dzieci. Ważne jest, by młodzi ludzie znaleźli oparcie w rodzicach, by ich stosunki były serdeczne i budowane na wzajemnym porozumieniu, szacunku, zaufaniu i lojalności. To pozwala na umocnienie autorytetu rodziców i na prawidłową komunikację uwrażliwiającą na problemy innych.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com