• s1
  • s3
  • s4
  • s7

 

Słowa piosenki "Śpiewka 1920" upamiętniła wydarzenia z 18 listopada 1918 roku. Uroczysta akademia, przygotowana przez klasę IA rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem wszystkich zwrotek Mazurka Dąbrowskiego. Młodzież spojrzała na Polskę oczami bohaterów narodowych, poetów i pisarzy. Przybliżyła wydarzenia historyczne i odtworzyła długą drogę Polaków do odzyskania niepodległości. Dzień ten, choć okupiony krwią, jest dla nas radosnym wydarzeniem. Po wielu próbach staliśmy się niepodległym, suwerennym państwem. My - współcześni winniśmy pamięć tym, "co już powrotu nie mają".
Na zakończenie p. dyrektor podziękował wszystkim uczniom za wzorową postawę podczas akademii, klasie IA - za występ recytatorski i wokalny, nauczycielom za przygotowanie uroczystości.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com