• s1
  • s3
  • s4
  • s7

98 lat temu ziściły się marzenia Polaków o wolnej, niepodległej Ojczyźnie. Dziś kolejne pokolenia świętują 11 listopada jako symboliczną datę odzyskania naszej Niepodległości. Tegoż dnia miało miejsce gminne świętowanie Narodowego Dnia Niepodległości. O godz. 10.00 w  kościele parafialnym rozpoczęła się Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem licznie przybyłych parafian, władz gminy, OSP, dyrektorów szkół, nauczycieli oraz dzieci i młodzieży ze swoimi Sztandarami i Pocztami Sztandarowymi.

Naszą szkołę reprezentowali: chorąży – Radosław Piszcz, Dariusz Alikowski i Łukasz Alikowski oraz przyboczne – Agata Baran, Aleksandra Dzido, Dominika Dzido, Natalia Tymińska i Aleksandra Wrzosek. Patriotyczną homilię wygłosił Ks. Proboszcz Tadeusz Lament, a po zakończonej Mszy Świętej młodzież z Gimnazjum im. SGO Polesie w Adamowie przedstawiła okolicznościowy montaż słowno-muzyczny. Głos zabrał też Wójt Sławomir Skwarek. Następnie zostały złożone symboliczne wiązanki kwiatów w miejscach pamięć tj. pod pamiątkową tablicą przy kościele oraz trzech pomnikach, spośród których jeden został ufundowany w 20 rocznicę odzyskania Niepodległości. Kwiaty  składali m. in. Pan Dyrektor Jarosław Szczepaniak i Pan Karol Ponikowski. Cała uroczystość gminna, choć w scenerii nieco zimowej, miała bardzo podniosły i uroczysty charakter. 

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com