• s1
  • s3
  • s4
  • s7

W Zespole Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie odbyła się  akcja informacyjno-edukacyjną #KOMÓRKOMANIA, połączona z rejestracją potencjalnych dawców krwiotwórczych komórek macierzystych. Akcja została zorganizowana 06.12.2016 r. pod patronatem Fundacji DKMS, jej szkolnym koordynatorem była p. pedagog Katarzyna Jodełka. W akcję zaangażowali się wolontariusze – uczniowie naszej szkoły. Chęć zostania Dawcą wyraziło aż 65 osób.

Byli to uczniowie, nauczyciele, rodzice. Nie zabrakło chętnych osób nie związanych bezpośrednio ze szkołą, a wśród nich Wójta Gminy Adamów i Policjantów z Komisariatu Policji w Adamowie. Odwiedzili nas także mieszkańcy sąsiednich gmin – Wojcieszków, Serokomla, Krzywda. Każda zarejestrowana osoba to szansa na nowe życie dla osób chorych na białaczkę i inne choroby krwi. Organizacja takich akcji ma na celu budowanie właściwych postaw społecznych oraz uwrażliwianie młodzieży na problemy drugiego człowieka. Wpisuje się ona w realizację programu wychowawczego szkoły. Wierzymy, że dzięki  akcji  #KOMÓRKOMANIA przyczynimy się do obalenia mitów na temat leczenia nowotworów krwi, wpłyniemy na poprawę sytuacji Pacjentów zmagających się z tymi nowotworami. Dziękujemy wolontariuszom, potencjalnym dawcom, tym, którzy poświęcili czas i „cząstkę siebie”. Warto pamiętać, iż:  „Bogatym nie jest ten, kto posiada, ale ten, kto „rozdaje”, kto zdolny jest dawać” -  św. Jan Paweł II.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com