• s1
  • s3
  • s4
  • s7

6 stycznia br. o godz. 14.30 z placu szkolnego, dalej ulicą Kleeberga ku kościołowi parafialnemu, wyruszył po raz pierwszy w Adamowie Orszak Trzech Króli pod ogólnopolskim hasłem „Pokój i Dobro”. W orszak czynnie włączyli się uczniowie naszej szkoły przedstawiając sceny dotyczące stworzenia świata,  grzechu pierwszych rodziców i  życia  w raju. Wystąpili: Klaudia Wesołowska jako Narrator, Maciej Wierzbicki – Głos Boga, Klaudia Polak – Ewa, Robert Kochański – Adam oraz Stworzenia: Łukasz Alikowski, Agata Baran, Mateusz Baran, Aleksandra Dzido, Klaudia Filipiak, Paweł Facon, Patryk Galec, Beata Gutek, Kamila Kołodyńska, Anna Józwik, Kacper Piszcz, Damian Pycka, Karolina Sączek, Magdalena Sobota, Kacper Świętochowski, Aleksandra Wrzosek, Karolina Wojtaś, Hubert Wilczyński i Przemysław Wierzbicki. Sceny biblijne zostały przygotowane pod kierunkiem ks. Tomasza Grochowskiego, Pani Elżbiety Facon i Pani Krystyny Marii Sadło.

Podobnie jak w 515 miejscowościach w Polsce, tak i w Adamowie były to szczególne uliczne jasełka, nawiązujące do tradycyjnego, wspólnego kolędowania i wystawiania scen związanych nie tylko z Bożym Narodzeniem. Mimo siarczystego mrozu wielu mieszkańców Adamowa i okolicy wzięło udział w tym barwnym ulicznym pochodzie. Szczególnie okazale prezentowali królowie na koniach, kolorowe peleryny i papierowe korony, które były symbolem tych Orszaków. Udział w IX , a w Adamowie I Orszaku Trzech Króli był swoistym wyrazem wiary w Dniu Objawienia Pańskiego i zapewne wpisze się na stałe w życie naszej parafii.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com