• s1
  • s3
  • s4
  • s7

20.02.2017 gościliśmy pracowników Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Łukowie panie: Beatę Baran i Renatę Łukasik, które przeprowadziły zajęcia z profilaktyki uzależnień.

Jest to program uniwersalny, adresowany do młodzieży szkolnej w wieku gimnazjalnym i ponadgimnazjalnym. Jego celem jest dostarczenie młodym ludziom podstawowych informacji na temat dopalaczy i zagrożeń wynikających z ich używania, a w konsekwencji zwiększenia ostrożności i zmniejszenia otwartości na kontakty z tymi specyfikami. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy III i II Liceum Ogólnokształcącego i Zasadniczej Szkoły Zawodowej

Prelegentki zaprezentowały uczniom alkogogle i narkogogle,  które symulują wiele skutków używania alkoholu, narkotyków lub przedawkowania leków: dezorientację, zaburzenia percepcji przestrzeni, brak koncentracji, zaburzenia obrazu. Punktem kulminacyjnym była część praktyczna: omijanie pachołków, zbieranie piłek, wykonanie niektórych elementów gier sportowych oraz taniec w alko i narkogoglach. Zajęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem młodzieży i będą kontynuowane w przyszłości.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com