• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Konkurs Wiedzy o Sporcie

Już po raz czwarty, 10 marca 2017 r., w naszej szkole odbył się finał Międzyszkolnego Konkursu Wiedzy o Sporcie „Polscy sportowcy na letnich i zimowych igrzyskach olimpijskich”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół gimnazjalnych. Celem konkursu było promowanie idei olimpizmu, upowszechnianie wiedzy historycznej o dokonaniach polskich olimpijczyków, kształtowanie postaw patriotycznych, wskazywanie autorytetów, kreowanie zachowań prozdrowotnych oraz wskazywanie właściwych form kibicowania. Honorowy patronat nad konkursem objął Sławomir Skwarek — Wójt Gminy Adamów.


Konkurs podzielony został na dwa etapy. W pierwszym uczniowie gimnazjów przystąpili do rozwiązania testu w wersji online na szkolnej platformie MOODLE. Zestawy pytań były losowane indywidualnie dla każdego z uczniów. Po rozwiązaniu testu uczeń otrzymał informację zwrotną w postaci wyniku. W etapie pisemnym wzięli udział uczniowie z 6 gimnazjów: Adamowa, Wojcieszkowa, Serokomli, Zakępia, Woli Gułowskiej i Przytoczna.
Konkurs miał bardzo uroczystą oprawę. Otworzył go Jarosław Szczepaniak – dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie, który powitał uczestników i gościa honorowego. Rangę wydarzenia podniósł dostojny gość: Piotr Grudzień — czterokrotny medalista Igrzysk Paraolimpijskich w tenisie stołowym w Londynie, Pekinie i Rio de Janeiro oraz Sławomir Skwarek - Wójt Gminy Adamów. Imprezę międzyszkolną prowadziła Marta Orzyłowska, a nad prawidłowością rozgrywek czuwało jury w składzie: Jadwiga Osińska — przewodnicząca, Karol Ochnik i Patryk Nowicki.

Konkurs Wiedzy o Sporcie  Konkurs Wiedzy o Sporcie  Konkurs Wiedzy o Sporcie
Etap testowy wyłonił 10-osobową grupę finalistów. Najlepsza dziesiątka gimnazjalistów „rozegrała finał” w formie teleturnieju „Jeden z dziesięciu”. Uczniowie zaprezentowali bardzo wysoki poziom wiedzy z zakresu udziału polskich sportowców na igrzyskach olimpijskich. Po zaciętej walce wyłoniono zwycięzców: I miejsce zajął Gabriel Rzezak z Publicznego Gimnazjum w Przytocznie, II miejsce Kinga Frasek z Publicznego Gimnazjum w Przytocznie natomiast na III miejscu uplasował się Dawid Wylotek z Gimnazjum w Serokomli. Laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody: pulsometr, zegarek sportowy i torbę sportową, pozostali finaliści: słuchawki oraz pamiątkowe zdjęcie z autografem dostojnego gościa Piotra Grudnia. Finaliści mieli również możliwość zrobienia pamiątkowego zdjęcia z zaproszonymi gośćmi i organizatorami. Sponsorami nagród byli: Dyrektor Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie oraz Wójt Gminy Adamów. Uroczystość uświetnił pokaz naszego znakomitego gościa, który zaprezentował swe nieprzeciętne umiejętności podczas pokazowej gry w tenisa stołowego. Sparingpartnerem był absolwent naszej szkoły i doskonały zawodnik Marcin Grzyb. Zawodnicy zaprezentowali grę na bardzo wysokim i widowiskowym poziomie. Swych sił w konfrontacji z mistrzem, z dobrym skutkiem, spróbował także Wójt Gminy Adamów, dyrektor naszej szkoły oraz chętni uczniowie. Młodzież liceum i szkoły zawodowej zaprezentowała krótki pokaz z zakresu samoobrony.
Gimnazjaliści wraz z opiekunami mogli skosztować pysznych słodkości przygotowanych przez naszych zdolnych kucharzy — uczniów ze szkoły zawodowej, pod kierunkiem Pani Agnieszki Goławskiej i Pani Grażyny Ekielskiej.
Konkurs na stałe wpisał się w kalendarz imprez szkolnych. W następnym roku liczymy na jeszcze większe zainteresowanie ideą olimpizmu wśród uczniów gimnazjów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com