• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Nasi budowlańcy na Śląsku

Umiejętności praktyczne zdobyte pod okiem fachowców oraz odpowiednia i ugruntowana wiedza rynkowa to podstawowe cechy dobrego specjalisty w sektorze budowlanym. Dlatego też w dniach 08 - 09 marca 2017 roku dwóch uczniów branży budowlanej Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Adamowie wraz z opiekunem Karolem Ochnikiem, mieli możliwość uczestniczenia w dwudniowym wyjeździe edukacyjnym do Gliwic na Śląsku. Uczniowie, którzy wzięli w nim udział to: Damian Kłoda, który kształci się w zawodzie monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie oraz Patryk Żurawski kształcący się w zawodzie murarz-tynkarz.

W ramach szkolenia młodzież zapoznała się z ofertą handlową izolacji budowlanych wełny mineralnej ISOVER oraz zasadami ich aplikacji i sposobu montażu. Ponadto poznali m.in.: właściwości fizyczne wełny mineralnej, w tym paraprzepuszczalność, odporność na wilgoć, efektywność energetyczną, izolację akustyczną i bezpieczeństwo pożarowe.

Pierwszego dnia pobytu uczniowie z przewodnikiem zwiedzali zabytkową XIX wieczną Kopalnię Węgla Kamiennego GUIDO w Zabrzu, która zrobiła na nich ogromne wrażenie. W programie znalazło się między innymi: aktywne zwiedzanie wyrobisk górniczych, poznanie górniczej pracy, zgłębienie wiedzy o zagrożeniach w kopalni i przejażdżka podziemną kolejką. Uczniowie ponadto poznali tajemnice geologicznej budowy ziemi oraz uczestniczyli w symulacji akcji ratowniczej.

Drugiego dnia odbyło się szkolenie BHP i produkcji wełny mineralnej. Młodzi budowlańcy zwiedzili fabrykę wełny mineralnej ISOVER SAINT-GOBAIN w Gliwicach. Zapoznali się z całą linią produkcyjną oraz uczestniczyli w zajęciach praktycznych dotyczących izolacji termicznej wewnątrz budynku. Uczniowie mieli do dyspozycji salę treningową „Mistrzów Izolacji” do prowadzenia szkoleń praktycznych. Korzystali również z całej infrastruktury uzupełniającej, w tym z modeli z przekrojami wzorcowych rozwiązań izolacyjnych dla kluczowych aplikacji ISOVER – dachu skośnego, dachu płaskiego, ścian zewnętrznych, ściany działowej, podłóg czy izolacji technicznych.

Wszyscy uczestnicy zajęć otrzymali certyfikaty potwierdzające uczestnictwo w szkoleniu. Odebrali je z rąk Sławomira Kocura — Starszego Kierownika Produktu ISOWER.

Dzięki uczestnictwu w szkoleniu młodzież poprzez kształcenie praktyczne i teoretyczne poszerzyła swoją wiedzę i umiejętności z dziedziny branży budowlanej. Zdobyta wiedza i doświadczenie z pewnością zaowocują w przyszłej pracy zawodowej.

Dziękujemy Panu Karolowi Walo z Firmy „JETRO” w Świdrach za zaangażowanie i zorganizowanie szkolenia dla naszych uczniów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com