• s1
  • s3
  • s4
  • s7

17 marca br. po raz kolejny uczniowie naszej szkoły mieli możliwość spotkania ze studentami Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, którzy powadzili badania naukowe w okolicy, a mieszkali w naszym internacie. Warsztaty z paleontologii poprowadziła Zuzanna Wawrzyniak – paleontolog, doktorantka Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Zainteresowana grupa uczniów klas licealnych wysłuchała ciekawej, naukowej pogadanki z paleontologii, dziedziny nauki zajmującej się m.in. badaniem roślin i zwierząt minionych epok geologicznych, głównie na podstawie znalezisk kopalnych, np. skamieniałe rośliny i zwierzęta, ich szczątki, odciski śladów itp. Uczniowie mogli dotknąć niektórych skamieniałości sprzed wielu milionów lat i przenieść się w „prapoczątki” życia na Ziemi.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com