• s1
  • s3
  • s4
  • s7

25 kwietnia „otworzyliśmy drzwi” naszej szkoły dla uczniów i nauczycieli gimnazjów. W tym roku odwiedziła nas rekordowa liczba gości. Staraliśmy się przygotować dla nich atrakcyjny program, który zachęciłby do nauki w Zespole Szkół im. Gen. F. Kamińskiego.

Podczas Dnia Otwartego można było obejrzeć pracownię fizyczną. Dla uczniów przygotowano kilka ciekawych eksperymentów możliwych do wykonania także w warunkach domowych. Doświadczenia związane były ze zjawiskami fizycznymi, które uczniowie poznają podczas lekcji w szkole, np.: z napięciem powierzchniowym cieczy, działaniem siły wyporu na ciała zanurzone w cieczy, prawem Bernoulliego.

Odwiedzający chętnie brali udział w eksperymentach, nie ograniczając się jedynie do ich wykonania, podejmowali także próbę ich wyjaśniania. W pracowni matematycznej goście obejrzeli zastosowanie urządzeń multimedialnych – tablicy interaktywnej i wizualizera w rozwiązywaniu problemów matematycznych. Na pokazach w pracowni chemicznej zademonstrowano, jak można samodzielnie w domu wykonać lampkę-lawa wykorzystując składniki, które mamy w kuchni. Ponadto uczniowie wykonywali takie doświadczenia jak: wulkan, atramentowe "czary-mary", samoczynnie nadmuchujący się balonik, malowanie barwnikami na mleku, oraz chemiczna lokomotywa. Każde doświadczenie było opisywane przez uczniów. Demonstratorzy wyjaśniali mechanizmy zjawisk i zachodzące reakcje. Wyjaśniali, gdzie można się spotkać z podobnymi zjawiskami.
Podczas Dnia Otwartego zaprezentował się także blok sportowy. Na boisku „Orlik” gimnazjaliści obejrzeli pokaz techniki użytkowej w piłce nożnej. Nasi piłkarze zaprezentowali przyjęcia piłki w każdej sytuacji, jej opanowanie, kontrolę i sztukę zagrania do partnera. Ponadto swobodnie operowali piłką, grali jeden-dwa kontakty, popisywali się znakomitymi dryblingami. Nasza szkoła ma w ofercie zajęć dodatkowych zajęcia samoobrony. Uczestnicy tych zajęć przygotowali pokaz swoich umiejętność, który został zaprezentowany w nowej sali fitness. Przedstawiono przykładowe sytuacje niebezpieczne, które mogą nas spotkać w życiu. Pokazano, jak sobie z nimi poradzić. Omawiane były aspekty prawne użycia technik samoobrony. Kolejną mocną sportowo stroną naszej szkoły jest tenis stołowy. Pokaz gry w tenisie stołowym przeprowadzono przy użyciu robota treningowego Tibhar-Genius. Swoje predyspozycje w grze sprawdzili uczniowie odwiedzający naszą szkołę.
Stałym punktem programu Dni Otwartych jest pokaz pierwszej pomocy, który w tym roku obejmował: prezentację defibrylacji połączonej z resuscytacją przy użyciu ćwiczebnego defibrylatora AED i fantomu, stabilizowanie złamania przedramienia za pomocą "szyny Kramera" i chusty trójkątnej oraz opatrywanie głowy za pomocą opatrunku "codofix" i chusty.

Ważnym punktem w ofercie edukacyjnej naszej szkoły jest kształcenie zawodowe. Proponujemy naukę zawodu fryzjer i kucharz. W tych zawodach kształcenie praktyczne odbywa się w szkolnych pracowniach nauki zawodu. Pracownia fryzjerska cieszyła się dużym zainteresowaniem. Odwiedzający uczniowie chętnie korzystali z naszych usług. Uczniowie - przyszli fryzjerzy wykonywali różnego rodzaju fryzury, warkoczyki i upięcia. Kasia Pietrzak chętnie opowiadała o urządzeniach znajdujących się w pracowni i zabiegach pielęgnacyjnych, jakie można tutaj wykonać. Uczniowie I i III klasy fryzjerskiej witali odwiedzających uczniów na głównym korytarzu.
W pracowni gastronomicznej gimnazjaliści z okolicznych szkół mieli okazję zobaczyć pracę młodych kucharzy. Spróbowali kilku smakołyków oraz podpatrzyli, jak pierwsza klasa umiejętnie piecze pyszne ciasteczka. Krótka pogawędka oraz spacer po pracowni być może zachęcą do rozpoczęcia nauki w szkole branżowej o profilu „kucharz".

W wycieczce po naszej szkole odwiedzającym nas grupom towarzyszyli przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego. Była okazja do rozmów ze starszymi kolegami, nauczycielami i Panem Dyrektorem. Atmosferę szkoły podkreslły także pokazy filmów, zdjęć i kronik szkolnych.
Bardzo cieszymy się z odwiedzin gimnazjalistów i ZAPRASZAMY DO NAUKI W ZESPOLE SZKÓŁ w ADAMOWIE.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com