• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Tradycyjnie od kilkudziesięciu lat uczniowie kończący szkołę przekazują Sztandary i następuje zmiana Pocztów Sztandarowych według ustalonego ceremoniału. Jest to swoista sztafeta pokoleń, a w tym roku wyjątkowa, ponieważ Pan Dyrektor Jarosław Szczepaniak, jako uczeń naszego liceum był także chorążym Pocztu Sztandarowego. Tę uroczystą ceremonię, która odbyła się 29 kwietnia br. poprowadził tegoroczny abiturient Piotr Ochękowski.

Bezpośrednio na ręce Pana Dyrektora Sztandary przekazali: chorąży - Radosław Piszcz i Paweł Facon; przyboczne -Agata Baran, Klaudia Barszcz, Pamela Bącik i Maria Uss. Ponadto Poczet stanowili: Piotr Ochękowski, Damian Cąkała, Konrad Dębek, Iga Jeleń, Marta Romanowska, Magda Rybak, Magdalena Szabelska z kl. IIIa LO im. BCh oraz z kl. III ZSZ Patryk Żurawski, Mateusz Zdunek, Katarzyna Pietrzak i Patrycja Pietrzak. Wszystkim chorążym i przybocznym oraz opiekunom Pocztów Sztandarowych tj. Pani Krystynie Marii Sadło, Panu Robertowi Gruba i Panu Patrykowi Nowickiemu za godne i odpowiedzialne reprezentowanie szkoły podczas różnych uroczystości patriotyczno-religijnych w minionych latach podziękował Pan Dyrektor. Nowy Poczet Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie i Zespołu Szkół im. Gen. Franciszka Kamińskiego w Adamowie stanowią uczniowie klasy IIa: przyboczne - Klaudia Wesołowska, Klaudia Filipiak, Karolina Wojtaś, Ewelina Araźna, Anna Józwik, Diana Grzechnik, Magda Sobota, Paulina Sprawka, Magda Trwoga, Karolina Sączek; chorąży – Kacper Górka, Kacper Świętochowski oraz z klasy II ZSZ Michał Leciewicz, Mateusz Sekita i Bartosz Szymanek. Ponadto szkołę w Poczcie Sztandarowym reprezentują uczniowie klas I LO i ZSZ, a są to: Aleksandra Dzido, Dominika Dzido, Aleksandra Ozygała, Aleksandra Wrzosek, Natalia Bijata, Kamila Kołodyńska, Karolina Szymanek, Paulina Skwarek, Weronika Rusek, Kamil Bylina, Mateusz Rogulski, Sebastian Paniak, Jakub Kołodziej. Komendy wydają: Sebastian Fiutek z kl. IIa i Łukasz Alikowski z kl. Ia.  

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com