• s1
  • s3
  • s4
  • s7

3 maja to radosne święto NMP Królowej Polski i rocznica (226) uchwalenia pierwszej polskiej i europejskiej Konstytucji. Z tej okazji organizowane są różnorodne uroczystości m.in.  patriotyczno-religijne. O godz. 10.00 w naszym kościele parafialnym została odprawiona Msza Święta w intencji Ojczyzny z udziałem Pocztów Sztandarowych: Gminy Adamów, OSP Adamów i miejscowych szkół.

Poczet Sztandarowy Zespołu Szkół im. Gen. F. Kamińskiego w Adamowie to: chorąży- Radosław Piszcz (IIIa), Sebastian Fiutek (IIa) i Michał Leciewicz (IIwz) oraz przyboczne: Aleksandra Ozygała (Ia), Klaudia Polak (Ia), Klaudia Filipiak (IIa), Anna Józwik (IIa), Paulina Skwarek (Ikwz) i Kamila Kołodyńska (Ifwz). Po Mszy Świętej przedstawiciele społeczności adamowskiej złożyli symboliczne wiązanki i zapalili znicze na miejscowych pomnikach. Wśród składających kwiaty był Pan Dyrektor Jarosław Szczepaniak, Pan Karol Ponikowski, Pani Krystyna Maria Sadło i Pani Grażyna Sitarska oraz uczniowie Paulina Skwarek, Klaudia Filipiak i Michał Leciewicz. Uroczystość miała podniosły charakter. Wzięła w niej udział znaczna liczba mieszkańców Adamowa i okolicy. Za wspólne świętowanie podziękował wszystkim obecnym Ksiądz Proboszcz i Wójt Gminy Adamów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com