• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Klasa 3 wz Zasadniczej Szkoły Zawodowej w Adamowie to klasa wielozawodowa. Uczą się w niej nie tylko przyszli fryzjerzy i kucharze (odbywający praktyczne kształcenie zawodowe w pracowniach szkolnych), ale także mechanicy pojazdów samochodowych, monterzy sieci, instalacji i urządzeń sanitarnych, murarze-tynkarze i rolnicy (odbywający praktyki zawodowe u pracodawców).

22 maja br. pojechali wraz z opiekunami - wychowawcą Robertem Grubą i doradcą zawodowym Jadwigą Osińską, do miejscowości Huta-Dąbrowa. Zwiedzili tam Hutę Szkła Gospodarczego "Dąbrowa" Tadeusz Wrześniak, produkującą kryształy i szkło ozdobne ręcznie formowane. Uczniowie poznali warunki pracy, oczekiwania pracodawcy wobec kandydata i możliwości zatrudnienia w hucie, która powstała w 1824 roku i działa do dziś.

Uczniowie 3wz kończą edukację w naszej szkole, wkrótce przystąpią się do egzaminów z poszczególnych kwalifikacji zawodowych lub/i egzaminów czeladniczych. Ten wyjazd to jedno z wielu działań szkoły przygotowujących uczniów do skutecznego odnalezienia się na wymagającym rynku pracy.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com