• s1
  • s3
  • s4
  • s7

wycieczka na Mazury

W dniach 23-26 maja 2017 r. kl. II A Liceum Ogólnokształcącego im. Batalionów Chłopskich w Adamowie przebywała na wycieczce na Mazurach. Kierownikiem wycieczki był p. Andrzej Wiśniewski, a opiekunem grupy p. Patryk Nowicki. Bazą noclegową był ośrodek wypoczynkowy położony nad Jeziorem Wągiel niedaleko Mrągowa.

W czasie swojej wędrówki grupa zwiedziła zamek pokrzyżacki w Rynie, twierdzę Boyen w Giżycku oraz pozostałości po byłej kwaterze A. Hitlera w „Wilczym Szańcu”. Atrakcją tego wyjazdu był pobyt w Szczytnie i zwiedzenie tamtejszej Wyższej Szkoły Policji, po której przewodnikiem był kom. Jacek Pszczółkowski. Uczniowie mieli możliwość podpatrzenia, w jakich warunkach szkoli się dowódców operacji policyjnych. Grupa zwiedziła też nowoczesną bibliotekę oraz odwiedziła Policyjne Centrum Analityczno-Badawcze, w którym znajdują się specjalistyczne laboratoria i pracownie policyjne.

Wspólnie spędzany czas, ogniska, dopisujące humory oraz sąsiedztwo jezior i sprzyjająca pogoda to wszystko sprawiło, że czas wyjazdu szybko minął – ale pozostaną zdjęcia i wspomnienia.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com