• s1
  • s3
  • s4
  • s7

Diecezjalny Zjazd Szkolnych Kół Caritas

30 maja 2017 r. Szkolne Koło Caritas nr 2 i 2a razem z opiekunami Panią Elżbietą Facon i Grażyną Sitarską uczestniczyło w Diecezjalnym Zjeździe Szkolnych Kół Caritas. Spotkanie odbyło się w Sanktuarium Błogosławionych Męczenników Podlaskich w Pratulinie. Pojawiło się tam ok. 400 osób (wolontariusze, opiekunowie i asystenci SKM). Uroczystość rozpoczęła się rejestracją uczestników i otwarciem spotkania następnie opiekunowie i starsi wolontariusze uczestniczyli w konferencji nt. „Czym jest wolontariat Caritas?”, młodsi w tym czasie uczestniczyli w zabawach integracyjnych. Centralnym punktem była Eucharystia, którą celebrował dyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej ks. mgr Marek Bieńkowski. Po Eucharystii czekał na wszystkich przygotowany obiad. Była chwila na odpoczynek, a następnie odbył się piknik integracyjny, który dostarczył uczestnikom wielu emocji. Zjazd Szkolnych Kół Caritas zakończyła wspólna modlitwa Koronką do Miłosierdzia Bożego. Wszystkiemu towarzyszyła muzyka, tańce i dobry humor. Spotkanie animował ks. Andrzej Kubalski — wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej oraz pani Małgorzata Strzelec — koordynator Szkolnych Kół Caritas.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com