• s1
  • s3
  • s4
  • s7

W dniach 4-6 sierpnia 2017 roku na stadionie AWF w Warszawie odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży — Mistrzostwa Polski Juniorów Młodszych U18 w Lekkoatletyce.
Awans do Mistrzostwa Polski wywalczyła Aleksandra Dzido uczennica LO w Adamowie w połowie czerwca w Puławach.
Do rywalizacji przystępowała z 13 wynikiem w kraju.
5 sierpnia w sesji porannej odbyły się eliminacje. Ola skakała w grupie A i jako jedna z pięciu zawodniczek uporała się wysokością 159 cm. W niedzielę, 6 sierpnia, w sesji popołudniowej odbył się finał skoku wzwyż juniorek młodszych 16-17 lat. Faworytką była wicemistrzyni świata Martyna Lewandowska.
Konkurs rozpoczął się trochę nerwowo zrzutką na wysokości 150 cm, ale poprawka była już bardzo dobra. Kolejne wysokości to: 155 i 159 cm skoczone również w drugich próbach, po konsultacji z trenerem.
Z wysokością 162 cm Ola walczyła do samego końca, pokonując poprzeczkę w bardzo ładnym stylu w ostatniej trzeciej próbie. Na koniec podjęła jeszcze walkę z wysokością 165 cm, ale to już było zbyt wysoko. Wynik 162 cm to nowy rekord życiowy Oli.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com