• s1
  • s3
  • s4
  • s7

          

Siedmioro najlepszych uczniów Zespołu Szkół w Adamowie wyjechało na pięciodniowy wypoczynek na Dolny Śląsk. Wycieczka była nagrodą za bardzo dobre wyniki w nauce, sukcesy w konkursach i zaangażowanie w życie szkoły. Wraz z naszymi uczniami wyjechali także prymusi z gimnazjów z gminy Adamów. Program wyjazdu był bardzo atrakcyjny. Przewidywał zwiedzanie Wrocławia i Drezna. Wycieczkowicze odwiedzili Ostrów Tumski i wrocławskie Stare Miasto. Po malowniczych wrocławskich zaułkach oprowadzał i opowiadał dolnośląskie legendy Pan Przewodnik, który towarzyszył grupie przez 5 dni i od razu zyskał sympatię młodzieży. W Dreźnie była okazja do odwiedzenia Kościoła Frauenkirche, Tarasów Brühla, Nowego Rynku (Neumarkt), Kościoła Świętego Krzyża (Kreuzkirche) oraz podziwiania Orszaku Książęcego.
Dwa dni nasi uczniowie spędzili na górskim szlaku. Byli na Szrenicy, Śnieżnych Kotłach, przy wodospadach Kamieńczyk i Szklarka. Podziwiali panoramę Kotliny Jeleniogórskiej z wieży zamku Chojnik. W drodze powrotnej uczestnicy wycieczki zwiedzili wystawę Hydropolis we Wrocławiu poświęconą wodzie z różnych, fascynujących perspektyw. Odwiedzili też Jasną Górę. Dla większości był to pierwszy pobyt w tym rejonie Polski. Wszyscy zgodnie twierdzą, że było warto!

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com