• s1
  • s3
  • s4
  • s7

29 września br. w przeddzień głównych obchodów 78. rocznicy ostatniej bitwy kampanii polskiej 1939 r. w naszej szkole miał miejsce Koncert Pieśni Patriotycznych i Wojskowych w wykonaniu Wojskowego Zespołu Wokalnego Konsonans z Pacanowa. Gościem honorowym była Pani Jolanta Parol, wnuczka generała Zygmunta Podhorskiego „Zazy” walczącego ze swoją Dywizją Kawalerii u boku gen. F. Kleeberga podczas wojny obronnej Polski w 1939 roku. Wojskowi artyści wyśpiewali znane i mniej znane pieśni żołnierskie zachęcając do wspólnego śpiewania (co się znakomicie udało) zgromadzoną publiczność: uczniów, nauczycieli, rodziców, przedstawicieli władz lokalnych i oczywiście obecnych żołnierzy. Szczególnie podniośle zabrzmiała pieśń „Idą Leśni”. Był to swoisty wyraz hołdu złożonego żołnierzom czasów wojny i okupacji,  Żołnierzom Wyklętym – Niezłomnym oraz wszystkim walczącym o wolną Polskę na przestrzeni naszych dziejów.

JSN Decor template designed by JoomlaShine.com